POGROM W SZCZECINIE. ELANA ROZBIŁA ŚWIT SKOLWIN

W sobotę 13 maja piłkarze Elany w meczu wyjazdowym zmierzyli się z rewelacyjnie spisującym się w rundzie wiosennej Świtem Skolwin. Co ciekawe, zespół ze Szczecina po raz ostatni przegrał na własnym boisku w listopadzie 2016 roku. Torunianie wiedzieli doskonale, że stoi przed nimi arcytrudne zadanie.

Jednak do jego realizacji podopieczni Rafała Góraka przystąpili od pierwszych minut spotkania. Już w 4 minucie piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego na bramkę zamienił stoper Elany Daniel Ciach. Chwilę później pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie gospodarze. Niestety w 27 minucie z powodu kontuzji uda boisko musiał opuścić Damian Lenkiewicz a w jego miejsce trener Rafał Górak desygnował do gry Krystiana Tomaszewskiego. Zawodnik Elany chwilę po wejściu na boisko mógł wpisać się na listę strzelców. Zagdański zagrał po ziemi do niekrytego Tomaszewskiego ale ten uderzył nad bramką. W 33 minucie gospodarze stworzyli sobie najlepszą okazję do zdobycia bramki. W sytuacji sam na sam gracz Świtu uderzył jednak minimalnie obok słupka.  w 38 minucie w odpowiedzi zaskakującym uderzeniem popisał się Aleksander Tomaszewski. Piłkarz Elany zamiast dośrodkować z rzutu wolnego zdecydował się na uderzenie, które z najwyższym trudem obronił golkiper ze Szczecina.

W drugiej połowie na dobre rozpoczął się popis żółto-niebieskich. W 59 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego głową skierował do siatki Patryk Aleksandrowicz. Trzy minuty później było już 0:3. Maciej Stefanowicz widząc źle ustawionego bramkarza zdecydował się na strzał z dystansu, po którym piłka wylądowała w siatce gospodarzy. W 85 minucie spotkania mocnym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Aleksander Tomaszewski a piłka po rykoszecie ponownie wpadła do bramki Świtu. W doliczonym czasie gry Adam Zawierucha oszukał obronę Świtu i po indywidualnej akcji zdobył piątą bramkę dla żółto-niebieskich. Okazała wygrana podopiecznych Rafała Góraka stała się faktem. Teraz torunianie mogą spokojnie rozsiąść się w fotelach i śledzić pojedynki swoich ligowych rywali.

Skład Elany: Piotrowski, Glanowski, A. Tomaszewski, Uszalewski, Zagdański(88′ Zawierucha), Aleksandrowicz(73′ Tarnowski), Lenkiewicz(28′ K. Tomaszewski), Ciach, Stefanowicz(84′ Grudziński), Krawczun, Tetych