RAFAŁ GÓRAK: „KAŻDE ZWYCIĘSTWO TRZEBA MOCNO WYPRACOWAĆ”

Rozmowa z trenerem Rafałem Górakiem tuż po wygranym pojedynku ze Świtem Skolwin.

 

-Panie trenerze rozpocznę krótko: to był nokaut. Jak to wyglądało z Pana perspektywy?

-Każde zwycięstwo trzeba bardzo mocno wypracować. Nikt nikomu nie daje nic za darmo. Wynik jest wysoki ale to nie było tak, że ten mecz był łatwy i przyjemny. Trzeba było się mocno napracować.

-Przed wyjazdem do Szczecina sporo czasu poświęciliście dopracowaniu stałych fragmentów gry i dziś to się opłaciło. Można chyba powiedzieć, że to był klucz do wygrania tego meczu?

-Do każdego meczu staramy się przygotować indywidualnie. Sztab pracuje nad tym żeby rozpoznać przeciwnika aby wiedzieć gdzie ma swoje mocniejsze i słabsze miejsca. Staramy się dużo czasu poświęcać na te rzeczy i wydawało nam się, że wiemy gdzie Świt ma te swoje słabsze strony. Trochę na pewno nad tym popracowaliśmy z chłopakami. Ważne, że moi piłkarze są pojętni i chłonni wiedzy. Przynosi to nam punkty i to jest naważniejsze.

-Ma Pan więcej informacji o zdrowiu Damiana Lenkiewicza?

– Wydaje mi się, że mięsień jest porwany. Ale cała diagnostyka i kwestia rehabilitacji przed nami. Musimy poczekać.

-Zła informacja to żółta kartka dla Patryka Aleksandrowicza, która najprawdopodobniej eliminuje go z gry w Środzie Wielkopolskiej.

-Z pierwszych informacji, które otrzymałem od mojego sztabu wynika, że jest to ósma żółta kartka, która faktycznie eliminuje go z kolejnego meczu.