GÓRNIK WALCZY O ŻYCIE

Piątkowy pojedynek Górnika Konin z Elaną Toruń zainauguruje 24. kolejkę III ligi. Zespoły wracają do gry po świątecznej przerwie. Dla obu ekip to bardzo ważny pojedynek. Żółto-niebiescy aby nadal móc myśleć o nawiązaniu walki o awans do drugiej ligi muszą zacząć systematycznie gromadzić punkty. Zdobycz punktowa jest także bardzo ważna dla drużyny z Konina. Górnik po rozegraniu 23. pojedynków zajmuje 14. pozycję w tabeli. Podopieczni Czesława Owczarka mają jednak tylko trzy punkty przewagi nad Pogonią Lębork plasującą się na pierwszym z zagrożonych degradacją miejsc. Gracze z Konina rundę wiosenną rozpoczęli znakomicie. Na początek piłkarze Górnika wygrali w Kleczewie z tamtejszym Sokołem 1:0. Tydzień później na własnym boisku rozbili Leśnika Manowo 4:0. W kolejnych spotkaniach drużyna prowadzona przez Czesława Owczarka przegrała ze Świtem Skolwin, wygrała ważny mecz w Lęborku oraz musiała uznać wyższość Chemika Bydgoszcz. W ostatniej kolejce Górnik w meczu wyjazdowym tylko zremisował z Bałtykiem Gdynia 2:2. Tylko, bowiem po 50. minutach gry gracze z Konina prowadzili 2:0. 

Górnik i Elana po raz pierwszy w tym sezonie spotkały się ze sobą 17. września 2016 roku w ramach 7. kolejki III ligi. Na stadionie miejskim zespół prowadzony przez Jerzego Cyraka pokonał gości 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Zagdański, Bzdęga i Stefanowicz. 

W przerwie zimowej w zespole z Konina doszło do kilku zmian personalnych. Górnika opuścili Sebastian Antas, Wiktor Naworski oraz Krzysztof Słowiński. Na ich miejsce do zespołu Czesława Owczarka dołączyli Jakub Antosik(wypożyczony z Sokoła Kleczew) oraz Jan Paczyński(wypożyczony z Warty Poznań).

Początek piątkowego pojedynku w Koninie o godzinie 18:00.