Podsumowanie rozgrywek ligowych zespołów Akademii Elany (runda jesienna)

Prawie wszystkie rozgrywki z udziałem naszych zespołów juniorskich w rundzie jesiennej dobiegły końca i można pokusić się o  pierwsze podsumowania tego wszystkiego co jesienią wydarzyło się na naszych młodzieżowych boiskach.

Junior Starszy

Junior Starszy jesienią występował w I lidze wojewódzkiej, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej w swojej kategorii wiekowej w naszym województwie. Za rywali miał znane kujawsko-pomorskie kluby, m.in. Olimpię Grudziądz, CWZS Bydgoszcz, Chemika, Włoclavię, czy Unię Janikowo. Prowadzony od tego sezonu przez Jarosława Białka zespół spisywał się jesienią znakomicie. Na koniec rundy zajmuje 2 miejsce, a do końca liczył się w walce o jesienne mistrzostwo. W ostatniej – jeszcze nie rozegranej – będzie musiał bronić pozycji wicelidera w prestiżowym wyjazdowym meczu z CWZS. Wierzymy, że tak się stanie, ponieważ porażka w przedostatniej kolejce z Olimpią (która pozbawiła nas szans na pierwszej miejsce) była nieznaczna, a Trener Białek po meczu mówił, że prawdopodobnie spotkały się dwa najlepsze zespoły w województwie. Po ostatnim meczu chcielibyśmy, żeby tak było w istocie.

Junior Starszy jesienią potrafił ograć Włoclavię aż 11-0, wygrać z Chemikiem 2-1, czy UKS SMS Włocławek 3-1. Uległ CWZS w domowym meczu 0-1, oraz przegrał 2-5 z Olimpią na wyjeździe. Rewanżowy pojedynek z Olimpią pokazał jednak, że zespół przez kilka miesięcy zrobił duży postęp.

Na wiosnę dojdzie do rewanżów. Ligę wzmocnią najlepsze zespoły z II ligi, a rywalizacja zacznie się od nowa z czystymi kontami.

Junior Młodszy

Prowadzony przez Rafała Więckowskiego zespół uzyskał awans do I ligi wojewódzkiej jako wicemistrz II ligi. Rywalizację przegrał tylko z Olimpią Grudziądz, a w pokonanym polu zostawił m.in. Cuiavię, czy Pomorzanina.

Na wiosnę powalczy z takimi zespołami jak Chemik Bydgoszcz, Włókniarz Toruń, czy Sparta Brodnica.

Podczas rundy jesiennej nasi piłkarze strzelili aż 46 goli (o jednego mniej niż mistrz z Grudziądza) i stracili 16. Do samego końca trwała zacięta rywalizacja z drugim zespołem Chemika Bydgoszcz, ale ostatecznie o 3 punkty lepsi byli żółto-niebiescy. W bezpośrednich pojedynkach z tym rywalem Elana zwyciężyła w Bydgoszczy 1-0, a w domowym meczu po świetnym widowisku 4-3. Dwa zwycięstwa nad najgroźniejszym rywalem do awansu na pewno cieszą.

Wiosną rywalizacja podobnie jak u starszych kolegów zacznie się z czystymi kontami.

W tym samym roczniku nasz drugi zespół wygrał IV ligę okręgową odnotowując aż 9 zwycięstw w 10 meczach. Na wiosnę zagra w III lidze.

Trampkarz

Zespół Macieja Bieńkowskiego zajął 4 miejsce w I lidze wojewódzkiej. Lepsze okazały się zespoły UKS SMS Włocławek (3 miejsce), Olimpii Grudziądz (2 miejsce) i Wdy Świecie (2 miejsce). Zespół grał w kratkę. Potrafił osiągnąć dobry rezultat (1-1) na wyjeździe z Olimpią i np. zremisować na własnym boisku z Włókniarzem Toruń (3-3), który otarł się o spadek z ligi (tyle samo punktów co spadkowicz Lider Włocławek). Koniec końców Trampkarze zaliczyli jednak udaną rundę. Rywalizacja w grupie była zacięta, a strata do czołowej trójki wyniosła zaledwie 6 punktów.

W II lidze wojewódzkiej rywalizował nasz drugi zespół złożony z rok młodszych chłopaków. Pomimo tego udało się osiągnąć znakomite 4 miejsce. Zespół trenera Knery tym samym na wiosnę ponownie zagra II lidze.

 

Młodzik

W tej kategorii wiekowej również występują dwa nasze zespoły.

Pierwszy zespół prowadzony przez Marcina Krajewskiego rywalizował z najlepszymi zespołami w województwie. Po zaciętej rywalizacji z Chemikiem Bydgoszcz nasz zespół uplasował się na 3 miejscu (Chemik okazał się lepszy o jeden punkt).

Poza zasięgiem byli Młodzicy CWZS Bydgoszcz, którzy wygrali 11 meczów na 12 rozegranych. Niestety dwa zwycięstwa odnieśli także z naszym zespołem. Miejsce na podium najwyższej ligi to jednak zawsze powód do dumy.

Drugi zespół – Damiana Grzędzickiego – wygrał III ligę wojewódzką i wciąż rywalizuje w barażach o drugą ligę. Rywalem Piłkarz Golub-Dobrzyń. W pierwszym meczu rozegranym w Toruniu padł remis 2-2. Wierzymy, że rewanżowe spotkanie będzie korzystne dla nas. W lidze drużyna straciła zaledwie 3 gole, strzelając aż 69. Są zatem przesłanki, że rewanż będzie należał do nas.

Młodzik Młodszy

Rocznik 2006 grał w II lidze wojewódzkiej i uzyskał awans do rozgrywek pierwszoligowych. W  12 meczach udało się wygrać 11 razy strzelając 65 goli. Za plecami naszego zespołu m.in. Olimpia Grudziądz i Pogoń Mogilno. Wiosną rywalizacja w I lidze.

Orlik

W ligach Orlików rywalizowaliśmy w 3 grupach. W grupie pierwszej, w której rywalizowało aż 16 zespołów, w tym najlepsze zespoły w województwie udało nam się zająć 3 miejsce ze świetnym bilansem meczów 12 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Lepsze okazały się zespoły DAP Toruń (drugie miejsce) i Olimpii Grudziądz (pierwsze miejsce). Na wiosnę przyjdzie nam odrabiać 5 punktów do lidera z Grudziądza.

W drugiej grupie rywalizował nasz drugi zespół. Na koniec rundy zajął 8 miejsce w 15 zespołowej lidze.

W trzeciej grupie nasz trzeci zespół zajął 3 miejsce również w 15 zespołowej lidze.

Dwa zespoły naszych Orlików kończą zatem rundę jesienną na podium. Wiosną rywalizacja toczy się dalej.

 

Żak

Nasi żacy ukończyli rundę jesienną na 4 miejscu w 16 zespołowej lidze. Zespół Przemysława Goca poza rywalizacją w lidze jesienią zgarnął również kilka medali na turniejach piłkarskich.