Udany występ rocznika 2007 na turnieju w Koninie

Dnia 23 czerwca 2018 odbył się VIII Ogólnopolski Turniej im. Mariana Paska w Koninie. Na starcie stanęło 12 drużyn z całej Polski podzielonych na 2 grupy 6-cio zespołowe. Turniej stał na wyoskim poziomie, a na boiskach zaprezentowały się takie zespoły jak m.in. Wisła Płock, Progres Warszawa, Łódzka Akademia Futbolu, Olimpic Wrocław, AP Reissa Poznań, KKS Kalisz, UKS Concordia 1909, APMM Falunbaz Zielona Góra, oraz gospodarz Górnik Konin.

Po rundzie eliminacyjnej nasz zespól zajmował 2 miejsce w grupie i przystąpił do meczu o 3 m-ce w turnieju z AP Reissa Poznań. Po dobrym, emocjonującym spotkaniu ulegliśmy zespołowi z Poznania 4-2 i ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce. Turniej wygrała Wisła Płock pokonując Progres Warszawa 4-1.

Brawa za grę i postawę na boisku należą się całemu zespołowi. Kolejny raz bardzo udanie zaprezentowaliśmy się w rywalizacji z silnymi zespołami z całej Polski zajmując wysoką lokatę. Najcenniejsza jest jednak możliwość gry z drużynami reprezentującymi bardzo wysoki poziom sportowy i doświadczenie jakie dzięki takim spotkaniom uzyskują nasi zawodnicy – mówił po turnieju trener rocznika 2007 Grzegorz Dusza

Gościem honorowym zawodów był wychowanek Aluminium Konin a obecnie zawodnik VfB Stuttgart i Reprezentacji Polski – Marcin Kamiński.