Takiego meczu jeszcze nie było! Trenerzy Akademii zagrają z zespołem z B-Klasy

W czwartek, 20 września dojdzie do ciekawego spotkania towarzyskiego przy Szosie Chełmińskiej na boisku ze sztuczną nawierzchnią. B-Klasowy Start Toruń zmierzy się z… trenerami Akademii Elany. Zjednoczone siły naszych trenerów po raz pierwszy spotkają się razem na boisku przeciwko uznanemu i zaprawionemu od lat w bojach ligowych rywalowi. Skąd taki pomysł? Pytamy Łukasza Wróblewskiego z naszej Akademii. – Niedawno analizowaliśmy nasze kariery piłkarskie i okazało się, że znaczna część z naszych trenerów ma w dorobku występy w Starcie Toruń. Postanowiliśmy wykorzystać nasze znajomości i zagrać przeciwko byłemu klubowi. Akurat znalazł się dogodny termin, bo Startowi wypadło jedno spotkanie, gdyż rywal nie przyjechał na mecz i w to miejsce wchodzimy my! 

Spotkanie rozpocznie się o 20.00, a więc zostanie rozegrane przy sztucznym oświetleniu, co z pewnością doda specjalnej otoczki meczowi. – To wydarzenie przyćmi wczorajsze mecze Ligi Mistrzów i dzisiejsze Ligi Europy. Pierwsze wspólne spotkanie trenerów Akademii Elany na boisku przejdzie do historii piłki w Toruniu. Mierzymy wysoko. Chcemy pokonać Start, po to wyjdziemy na boisko. Przeciwnicy łudzą się, że zagra dla nich Przemysław „cięta róża” Goc, który grywa w ich meczach ligowych, ale ja mam zapewnienie od Przemka, że ubierze naszą koszulkę – mówi Wróblewski. 

Kogo zatem zobaczymy w czwartek na placu gry, poza wymienionymi wcześniej trenerami? Z pewnością można spodziewać się takich zawodników jak Andrzej Górecki, Maciej Bieńkowski, Damian Grzędzicki, Sławomir Knera, Błażej Babiński, Krzysztof Jaroszewski, Rafał Krzywania. – Naszą tajną bronią będzie trener Jarosław Białek – deklaruje Wróblewski, który liczy na doświadczenie ekstraklasowe z kariery piłkarskiej Białka.

Kto zatem będzie trenerem zespołu złożonego z samych trenerów? – Grającym trenerem będzie Maciej Bieńkowski, który najmocniej udziela się na naszych zebraniach, więc liczymy, że przełoży to również na boisko. Szefem banku informacji i zarazem asystentem został Goc, z racji dobrej znajomości rywala. Odpowiada za analizę rywala i opracowanie skutecznej taktyki – wymienia Wróblewski.

Czy można zatem wyobrazić sobie lepszy pomysł na spędzenie czwartkowego wieczoru? Pewnie tak! Ale my zachęcamy do przybycia na stadion Pomorzanina!

– Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione media z Futbol z Jajnikami, a Błażej Babiński planuje w razie powodzenia w czwartkowym meczu uformować naszą drużynę i być może wystartować w Okręgowym Pucharze Polski w przyszłym sezonie – kończy Wróblewski.