Relacja z turnieju PGE Widzew

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości gościliśmy na turnieju organizowanym przez RTS Widzew Łódź. Rozgrywki grupowe odbyły się na obiektach treningowych, tzw.,,łodziance”, natomiast finał i mecz o 3 miejsce na stadionie Widzewa Łódź. Nasz zespół w rozgrywkach grupowych po wyrównanym meczu uległ 0-1 późniejszemu triumfatorowi turnieju Widzewowi I .W pozostałych meczach grupowych pokonaliśmy KKS Kalisz 2-0 oraz zremisowaliśmy z Mazovią Rawa Maz. 2-2. W pierwszej fazie pucharowej spotkaliśmy się ze zwycięzcą grupy A – Siarką Tarnobrzeg. Mecz stał na wysokim poziomie, mieliśmy kilka sytuacji bramkowych, ale niestety po dwóch szybkich kontratakach w których uwidoczniła się przewaga fizyczna przeciwnika ulegliśmy 2-0.

Drużynie przyszło grać na stadionie Widzewa gramy o 3 miejsce z Barca Academy. W meczu pełnym emocji, zaangażowania, w którym dyktowaliśmy warunki na boisku padł remis i rozpoczęła się seria 3 rzutów karnych. Nasi zawodnicy A. Archacki, M. Frydrych oraz I. Boczulak byli bezbłędni i mecz Elana wygrała po karnych 3-2. W meczu o 1. miejsce pomiędzy Widzew I a Siarką Tarnobrzeg padł remis 1-1.W rzutach karnych lepszy okazał się Widzew I 3-2.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano naszego zawodnika – Marcina Kościechę. Na jednym ze zdjęć odbiera pamiątkową statuetkę.

Gratulacje dla całego zespołu z 2007 rocznika za zajęcie 3. miejsca w tym dużym turnieju.