Najważniejsze momenty w 2018 roku

Redakcja elanatorun.com przygotowała zestawienie czterech najważniejszych momentów związanych z Elaną Toruń w 2018 roku. Sprawdźcie czym się emocjonowaliśmy w minionym już roku.

Awans piłkarzy do II ligi.

Po 5 latach żółto-niebiescy wrócili na poziom II ligi. 16 czerwca piłkarze Rafała Góraka nie pozostawili złudzeń Unii Solec Kujawski i wygrali aż 5-1, po dwóch golach Stefanowicza i Kozłowskiego, oraz jednym Lenkiewicza. W Toruniu na zespół czekała feta w samym centrum Starówki, a następnie zabawa do białego rana. 

Awans U-18 do Centralnej Ligi Juniorów.

Historyczny, pierwszy awans do „młodzieżowej Ekstraklasy” jak nazywana jest Centralna Liga Juniorów. Po wygraniu ligi wojewódzkiej (ograniu m.in. Olimpii Grudziądz) i przejściu aż dwóch rund barażowych (w pokonanym polu Juventa Starachowice i Garbarnia Kraków) drużyna Jarosława Białka uzyskała prawo gry o Mistrzostwo Polski U-18 w sezonie 2018/2019.

Mecz z Widzewem i komplet publiczności na Stadionie Miejskim w Toruniu.

Pierwszy mecz mistrzowski z Widzewem Łódź w historii Elany. Bilety na to spotkanie rozeszły się kilka dni przed meczem, a stadion wypełnił się po ostatnie miejsce. Kibice Elany i Widzewa stworzyli niezapomnianą atmosferę nie tylko na stadionie, ale również poza nim.

Zamknięcie roku na 3. miejscu w II lidze i decyzja władz Torunia o modernizacji Stadionu Miejskiego.

Piłkarze wykonali kawał dobrej roboty i rok zamykają na miejscu gwarantującym awans do I ligi. Na wysokości zadania stają również władze miasta, które w budżecie na nowy rok zaplanowały zainstalowanie podgrzewanej murawy i oświetlenia na Stadionie przy ul. Bema.

DCIM100MEDIADJI_0011.JPG