Sparing na szóstkę

Elana Toruń pokonała Chemik Bydgoszcz w sparingowym meczu rozegranym 9 lutego na boisku przy ul. Przy Skarpie. Zwycięstwo było okazałe, bo nasi piłkarze strzelili aż 6 goli, nie tracąc przy tym żadnego.  Na listę strzelców wpisali się: Dominik Kościelniak, Wojciech Onsorge, Krzysztof Wołkowicz, Mateusz Stryjewski, Mariusz Kryszak i Maciej Stefanowicz. Już po pierwszej połowie żółto-niebiescy prowadzili 4-0. Ozdobą spotkania była bramka Mariusza Kryszaka strzelona bezpośrednio z rzutu wolnego. Swoją pierwszą bramkę w barwach Elany zdobył Wojciech Onsorge. Środkowy obrońca znalazł sobie miejsce w polu karnym i ładnym uderzeniem głową zdobył gola po wrzutce z rzutu rożnego Damiana Zagórskiego.

Elana rozegrała dobre spotkanie, rozegrane w szybkim tempie, nad którym zespół Piotra Gruszki nie był w stanie nadążyć. Trener Rafał Górak zdecydował się dać swoim piłkarzom po 45 minut gry, za wyjątkiem Damiana Lenkiewicza, Patryka Nowickiego i Kacpra Jóźwickiego. Ten pierwszy rozegrał 90 minut na prawej obronie, a Nowicki i Jóźwicki rozegrali po 23 minuty gry w drugiej części spotkania.

Elana zagrała w składzie:

(I połowa) Michał Nowak – Damian Lenkiewicz, Wojciech Onsorge, Michał Kołodziejski, Kordian Górka, Artur Lenartowski, Damian Zagórski, Dominik Kościelniak, Krzysztof Wołkowicz, Mateusz Stryjewski, Filip Kozłowski.

(II połowa) Bartosz Mrozek – Damian Lenkiewicz, Jakub Banach, Adam Dobosz, Jan Andrzejewski, Mariusz Kryszak, Maciej Stefanowicz, Maciej Buławski, Patryk Nowicki (68. Kacper Jóźwicki), Arkadiusz Maj, Daniel Ciechański.