Porażka z Resovią

Porażką Elany zakończyło się spotkanie 23. kolejki II ligi w sezonie 2018/2019. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Przemysław Pyrdek w 37. minucie spotkania. 

Do bramki Elany wobec choroby Bartosz Mrozka wrócił Michał Nowak, a w środku obrony w zamian za kontuzjowanego Michała Kołodziejskiego zobaczyliśmy… Jana Andrzejewskiego. Na ławce rezerwowych zasiadł Maciej Stefanowicz, a na boisku oglądaliśmy Mariusza Kryszaka.

Mecz rozpoczął się przy rzęsistym deszczu i widać było po zachowaniach piłkarzy, że potrzebują chwili czasu aby okiełznać inaczej zachowującą się na mokrej nawierzchni piłkę. Resovia od początku meczu wyglądał solidnie nie pozwalając na wiele naszym zawodnikom. Nie oglądaliśmy porywających akcji, ani nawet wielu strzałów. Najlepszą okazję miał w 32. minucie Dominik Kościelniak, który po wrzutce Krzysztofa Wołkowicza uderzał piłkę głową. Zmierzającą do bramki piłkę w ostatniej chwili wybronił Wojciech Daniel i utrzymywał się wciąż bezbramkowym remis. Mniej więcej od 30 minuty Elana zyskiwała przewagę. Żółto-niebiescy wywalczyli kilka stałych fragmentów pod bramką rywala, ale… po jednym z nich bramkę strzeliła Resovia. Goście wyszli po naszym rzucie wolnym z szybkim kontratakiem. Akcję trzech na dwóch wybronił jeszcze Michał Nowak, ale przy dobitce nie miał już szans i zespół przyjezdny objął prowadzenie.

Od początku drugiej połowy oglądaliśmy na placu gry Macieje Stefanowicza i Daniela Ciechańskiego w miejscu Mateusza Stryjewskiego oraz Artura Lenartowskiego.

Niestety, obraz gry nie zmienił się. Resovia spokojnie czekała na błędy naszych piłkarzy i wychodziła z groźnymi kontratakami. Taka taktyka okazała się skuteczna. Żółto-niebiescy nie dochodzili do sytuacji bramkowych, a gdy już udało się przedrzeć przez mocno skomasowaną obronę, jak w ostatniej akcji meczu, to strzały okazywało się bardzo niecelne. Mimo kolejnych zmian (na boisku oglądaliśmy również Arkadiusza Maja, a także Damiana Lenkiewicza) Elana nie potrafiła zmusić rywala do błędów. Po wejściu Maja na boisku z naszej strony oglądaliśmy 3 napastników, ale niewiele pomagało to na boisku. 

Elana Toruń 0-1 Resovia
Przemysław Pyrdek 37

Elana: 33. Michał Nowak – 3. Kordian Górka, 23. Jan Andrzejewski, 2. Wojciech Onsorge, 4. Adam Dobosz – 17. Dominik Kościelniak (71, 21. Arkadiusz Maj), 7. Artur Lenartowski (46, 9. Daniel Ciechański), 14. Mateusz Stryjewski (46, 10. Maciej Stefanowicz), 19. Mariusz Kryszak, 16. Krzysztof Wołkowicz (71, 11. Damian Lenkiewicz) – 15. Filip Kozłowski.

Resovia: 1. Wojciech Daniel – 23. Mateusz Geniec, 30. Sebastian Zalepa, 13. Bartłomiej Makowski, 6. Radosław Adamski – 7. Dariusz Frankiewicz, 14. Szymon Kaliniec (73, 8. Konrad Domoń), 27. Przemysław Pyrdek (90, 15. Karol Twardowski), 10. Michał Ogrodnik – 11. Bartłomiej Buczek (58, 21. Paweł Hass), 3. Kamil Antonik (70, 17. Szymon Feret).