DRUGIE MIEJSCE ŻAKOW W CIECHOCINKU

W dniu 10.03.2019r. reprezentacja rocznika 2010 Elany Toruń wzięła udział w X Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żaków „Aleks Cup” 2019. W zawodach uczestniczyło 8 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach. Komplet zwycięstw w grupie (4:0 z UKS Jedynka II Aleksandrów Kujawski, 6:0 ze CKS Zdrojem Ciechocinek i 3:1 z AP Golem Chełmża) zapewnił naszemu zespołowi awans do grupy mistrzowskiej. W fazie finałowej pokonaliśmy 2:0 Gwiazdę Toruń i o zwycięstwo w całym turnieju graliśmy z dobrze znanym nam i zaprzyjaźnionym KS Piłkarzem Golub-Dobrzyń. Szybko straciliśmy dwie bramki, co tak naprawdę ustawiło całe spotkanie. Młodzi Elanowcy podjęli ryzyko zmiany wyniku i przejęli inicjatywę. Niestety tego dnia skuteczność i „piłkarskie” szczęście nie było po naszej stronie i musieliśmy uznać wyższość zawodników z Golubia-Dobrzynia.

Patrząc od strony sportowej to na pewno turniej należy zaliczyć do udanych, a chłopcom należą się wielkie gratulacje za ten występ – podsumował trener Tomasz Przybysz. 

Po zakończonym finale odbyło się wręczenie nagród. Każda drużyna otrzymała puchar oraz dyplom, a każdy zawodnik medal. Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne, a jedna z nich trafiła do Elany Toruń. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Hubert Woroniecki.