Walkower i mecz z najgroźniejszym rywalem. Dzieje się u Juniorów Młodszych

Juniorzy Młodsi Elany z rocznika 2002 w sobotę zagrają w Świeciu z tamtejszą Wdą. Spotkanie bez wątpienia należałoby do meczu na szczycie i jednego z najważniejszych spotkań w całej wiosennej lidze, gdyby nie fakt, że tuż przed tym spotkaniem Elana ’02 została ukarana walkowerem za poprzedni mecz z UKS SMS Włocławek.

Pojedynek z Wdą Świecie zapowiadał się wyśmienicie. To właśnie na rzecz tego rywala Elana w ostatniej kolejce jesienią oddała miejsce w barażu o walkę o CLJ. Przegrana liga z rywalami ze Świecia w niecodziennych okolicznościach (właściwie w ostatnich minutach rywalizacji na boisku) zapowiadała duże emocje na wiosnę.

Wiosnę zespół Rafała Więckowskiego zaczął od remisu, a w ostatniej kolejce mierzył się z UKS SMS Włocławek. Na boisku żółto-niebiescy odnieśli zdecydowane zwycięstwo 5-1. Niestety, zostało ono odebrane Elanie poprzez przyznanie walkowera! Wszystko przez występ w spotkaniu zawodnika z 4 żółtymi kartkami. Jak to możliwe, skoro była to dopiero druga kolejka?

Otóż okazało się, że pomimo rozpoczęcia rywalizacji od nowa, wyzerowania punktów, bramek itd., oraz opuszczenia ligi przez spadkowiczów, a także dołączenia do ligi zwycięzców II ligi wojewódzkiej w nowym sezonie (wiosennym) nie anulują się żółte kartki za poprzedni sezon (jesień). W ten sposób nasz zawodnik do dwóch kartek z poprzedniego sezonu (jesieni) dołożył dwie kolejne w pierwszej kolejce nowego (wiosna) i powinien pauzować w 2 kolejce, czego nie uczynił. 

Spotkanie z Wdą rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia o 10.00.