Wielka Sobota, ale dla kogo?

W Wielką Sobotę o 13.05 piłkarze Radomiaka i Elany przed oczami widzów TVP Sport oraz tych zgromadzonych na stadionie w Radomiu zmierzą się w pojedynku elektryzującym całą II ligę. Lider podejmie 4. drużynę stawki i już choćby z tego powodu można spodziewać się emocjonującego widowiska. Jeśli dodamy do tego fakt, że oba zespoły walczą o awans, a także przypomnimy jesienne starce obu ekip to otrzymamy hit kolejki, a może również całej rundy wiosennej.

Jesienią Elana wygrała 2-1 po bramkach Patryka Urbańskiego i Dominika Kościelniaka, a samo spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie piłkarskim. Wówczas to Elana była wyżej w ligowej tabeli. Teraz sytuacja się zmieniła, to Radomiak jest nad Elaną i nawet jeśli runda wiosenna nie zaczęła się dla gospodarzy sobotniego spotkania najlepiej to właśnie oni będą faworytem meczu. Trener Rafał Górak nie będzie mógł skorzystać z usług swojego kapitana, czyli Mariusza Kryszaka. Nasz doświadczony piłkarzy będzie pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w spotkaniu z Siarką. W tamtym meczu Elana grająca w dziesiątkę rozstrzygnęła losy meczu na swoją korzyść. 

W Radomiaku bez osłabień związanych z pauzami za kartki.

Podopieczni Dariusza Banasika przewodzą lidze, ale w tabeli za rok 2019 byliby dopiero na 10. miejscu. Żółto-niebiescy w takiej tabeli zajmowaliby 5. miejsce. Początek meczu w sobotę o 13.05, transmisję wyjątkowo przeprowadzi TVP 3, a internauci mecz obejrzą na stronie sport.tvp.pl. Telewizja Polska jest partnerem telewizyjnym II ligi od początku obecnej rundy. W każdej kolejce transmitowane jest jedno spotkanie z tego poziomu rozgrywkowego. Po raz pierwszy transmitowane będzie spotkanie z udziałem naszych piłkarzy.