Sprawa awansu wciąż otwarta

Porażka Elany w Grudziądzu z Olimpią nie przekreśliła, ale skomplikowała szanse żółto-niebieskich na awans do I ligi. Teraz nasza drużyna przede wszystkim musi wygrać w ostatnim spotkaniu z Olimpią Elbląg i liczyć na potknięcie GKS Bełchatów w Stargardzie, gdzie Brunatni podejmą Błękitnych.

W przypadku ewentualnej porażki GKS nawet remis Elany z Olimpią Elbląg pozwoli przeskoczyć zespół z województwa łódzkiego w tabeli. Sytuacja więc wciąż jest otwarta, a kwestie awansu rozstrzygną się przed godziną 15.00 w niedzielę 19 maja kiedy zakończą się spotkania w Stargardzie i w Toruniu.

Z walki o awans odpadł już Widzew Łódź. Łodzianie przegrali w niedzielę w Bełchatowie 1-3 i nie mają już żadnych szans na promocję do I ligi. Pewni awansu są za to Radomiak Radom i Olimpia Grudziądz. O trzecie, premiowane awansem miejsce, walczą już tylko GKS z Elaną.

Spotkanie z Olimpią Elbląg rozpocznie się w niedzielę o 13.00. Zachęcamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu i wsparcia naszych piłkarzy. Niezależnie od wyników meczów w Toruniu i Stargardzie jest to bardzo dobry sezon podopiecznych Rafała Góraka i warto podziękować piłkarzom za wyniki osiągane w całych rozgrywkach.