ZŁOTO W TURNIEJU DEICHMANNA!

W piątek 7 czerwca odbył się toruński finał miejski Turnieju Deichmmann Minimistrzostwa. W kategorii U-9 Elanę Toruń reprezentowali zawodnicy z rocznika 2010, którzy wystąpili pod szyldem Brazylii. Dzięki zajętemu 1 miejscu w fazie grupowej drużyna „canarinhos” rozpoczęła zawody od ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z ekipą Niemiec. Początek meczu dla naszych zawodników był nerwowy, więc gra nie układała się tak jak byśmy tego oczekiwali. Do tego przez całe spotkanie panowały angielskie warunki pogodowe… Ale najważniejsze, że wygraliśmy 2-1. Podobny przebieg miał półfinał, w którym mierzyliśmy się z Kolumbią. Dalej było widać rozkojarzenie u naszych graczy, jednak mecz był pokazem jak się gra do ostatniego gwizdka, bowiem w ostatnich minutach spotkania zdobyliśmy zwycięskiego gola i tym samym zameldowaliśmy się w finale. Przy dźwiękach hymnu Ligi Mistrzów toczyliśmy pojedynek z reprezentacją Szwecji. Jak się okazało finałowy mecz ułożył nam się bardzo dobrze. Szybko strzelone bramki pozwoliły grać ładnie i skutecznie. Do końca meczu kontrolowaliśmy sytuację na boisku i ostatecznie wygraliśmy 4-0! Oprócz złotych medali, okazałego pucharu mamy także bilet na ogólnopolski FINAŁ FINAŁÓW, który odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 21-23 czerwca, gdzie młodzi piłkarze zmierzą się z najlepszymi ekipami w Polsce.

Warto dodać, że Elanowcy „zgarnęli” także wszystkie nagrody indywidualne. Statuetkę najlepszego bramkarza turnieju w kategorii U-9 otrzymał Stanisław Nowakowski, a tytuł króla strzelców zdobył Nikodem Kęsicki.

To była super przygoda, myślę, że dla każdej reprezentacji. Mnóstwo minut spędzonych na boisku, a ze szkoleniowego punktu widzenia to najcenniejsze co dla tych chłopców mogło się przydarzyć – mówi trener Tomasz Przybysz.