„Pszczółka” nową koszulką meczową Elany

Przedstawiamy Wam wyjątkową koszulkę meczową na sezon 2019/2020.
 
Nazwaliśmy ją „Pszczółka”, ponieważ pragniemy zwrócić uwagę na wymierające w niepokojącym tempie pszczoły w Polsce. Ule pustoszeją, a to zagraża rolnictwu (pszczoły swoją pracą – zapylaniem – odpowiadają za produkcję 3/4 pokarmu dla człowieka). Konsekwencje wyginięcia pszczół mogą być tragiczne zarówno dla rolnictwa, gospodarki, środowiska, jak i dla żyjących na świecie ludzi.
Albert Einstein powiedział: „Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi, a gdy nie ma pszczół nie ma też pożywienia dla człowieka. Jeżeli wyginą pszczoły, ludzkość przeżyje jeszcze tylko cztery lata!”
Portal uratujpszczole.pl wylicza metody ochrony pszczół, które zastosować może każdy człowiek:

Każdy z nas może przyczynić się do tego, aby pszczoły miały lepszy dostęp do zróżnicowanego pokarmu, co wpłynie na ich odporność i zdrowie:

  • Posadź na podwórku, w ogródku, lub na balkonie takie kwiaty, które dają pszczołom nektar i pyłek. Piękne, pachnące rośliny nie tylko urozmaicą pokarm pszczół, dzięki czemu będą one zdrowsze, ale również upiększą nasze otoczenie.
  • Jeśli 10 osób posadzi miododajne kwiaty na powierzchni odpowiadającej jednej doniczce balkonowej, to łączna powierzchnia takich pszczelich oaz będzie odpowiadać 750 boiskom piłkarskim!
  • Czy to coś zmieni? Tak! W Wielkiej Brytanii najmniejsze straty w populacji pszczół odnotowują ci pszczelarze, który mają swoje ule w obszarach wielkomiejskich gdzie, paradoksalnie, dzięki parkom i małym ogródkom roślinność jest bardziej urozmaicona niż na terenach rolniczych. Okazuje się, że dostęp do zróżnicowanego pokarmu jest ważniejszy niż zanieczyszczenie środowiska.