Druga porażka Elany

Elana przegrała w Toruniu z Olimpią i poniosła drugą porażkę w sezonie.

Elana Toruń znów nie znalazła sposobu na drużynę Olimpii Elbląg. Podopieczni Adama Noconia zwyciężyli żółto-niebieskich 2:0 po dwóch bramkach Damiana Szyprutowskiego. Spotkanie dobrze rozpoczęli Elanowcy, nasz zespół przez pierwsze 15 minut był w ofensywie, ale zabrakło skuteczności i nie udało się przekuć tej przewagi w bramkę. Potem do głosu zaczęli dochodzić goście. Wynik otworzył w 21. minucie Damian Szuprytowski, który wkręcił piłke z rzutu wolnego położonego w bocznym sektorze boiska. Elana nie zareagowała dobrze na gola dla Olimpii i miała problemy ze stworzeniem jakiejkolwiek sytuacji bramkowej.

Pierwszy strzał celny dla żółto-niebieskich oddał dopiero Patryk Urbański w 37. minucie, ale Madejski nie miał większego problemu z interwencją. Pod koniec pierwszej połowy meczu Damian Szuprytowski zdobył bramkę do szatni wykańczając ładną zespołową akcję Olimpijczyków.

Trener Jakubowski nie próżnował i już w przerwie zmienił Bartosza Machaja, a w jego miejsce na plac gry wszedł Przemysław Mycan. Po przerwie Elana prezentowała się nieco lepiej, ale często brakowało zdecydowania w piłkarzach toruńskiego zespołu. Wyróżnić można uderzenia Mycana, Jóźwickiego, Kryszaka, czy też Lenkiewicza który był bardzo blisko zdobycia bramki tuż po zameldowaniu się na murawie. Drugi domowy mecz w tym sezonie zdecydowanie do zapomnienia dla fanów naszego zespołu i nie pozostaje nic innego jak liczyć, że za tydzień w Łęcznej uda zdobyć się 3 punkty.

Elana Toruń 0-2 Olimpia Elbląg
Damian Szuprytowski 21, 41

Elana: 33. Michał Nowak – 23. Jan Andrzejewski, 21. Michał Bierzało, 6. Patryk Urbański (57, 14. Mateusz Stryjewski), 5. Jakub Świeciński – 9. Bartosz Machaj (46, 7. Przemysław Mycan), 19. Mariusz Kryszak, 2. Wojciech Onsorge, 10. Krzysztof Kołodziej (69, 27. Damian Lenkiewicz), 17. Dominik Kościelniak – 18. Bartosz Boniecki (80, 68. Kacper Jóźwicki).

Olimpia: 15. Sebastian Madejski – 16. Tomasz Sedlewski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 18. Michał Balewski – 10. Oskar Ryk (89, 22. Klaudiusz Krasa), 13. Michał Kuczałek, 6. Bruno Żołądź, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk (71, 9. Przemysław Brychlik) – 11. Michał Miller.