Akademia Elany ze złotą – najwyższą – gwiazdką od PZPN

Wiosną tego roku wystartował program certyfikacji szkółek i akademii piłkarskich prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej. Celem programu jest poprawa szkolenia dzieci i młodzieży, a także docenienie tych, którzy robią to w naszym kraju najlepiej. PZPN docenia akademie i szkółki poprzez przyznawanie gwiazdek (złotej, srebrnej i brązowej), gdzie złota jest tą najwyższą. Wnioski o przyznanie odpowiedniej gwiazdki były składane jeszcze w poprzednim sezonie rozgrywkowym, a od tamtego czasu PZPN weryfikował szczegółowo ich prawdziwość. Teraz wszystko jest już jasne! Elana Toruń otrzymała złotą gwiazdkę w programie certyfikacji szkółek PZPN.

– Wszystkim nam zależy, by reprezentacja Polski osiągała jak najlepsze wyniki. Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest jednym z kluczowych projektów prowadzących do tego, by tak właśnie było – podkreślał wiosną prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Co takie wyróżnienie oznacza dla Elany?

Dzięki Programowi Certyfikacji rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników. Z kolei szkółka zyska przewagę rynkową poprzez prestiżowe wyróżnienie ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej. Warto dodać, że w Toruniu Elana jest jedną z dwóch szkółek ze złotą gwiazdką!

Dodatkowo Ministerstwo Sportu i Turystyki przez trzy lata wesprze szkółki piłkarskie i ich oddziały, które uzyskają certyfikat, łączną kwotą 130 mln zł (35 mln zł w 2020 roku, 45 mln zł w 2021 roku, 50 mln zł w 2022 roku). Pieniądze te będzie można przeznaczyć na: wynagrodzenie trenerów, podwyższanie ich kwalifikacji i wynajem obiektów sportowych. – Szczęściu trzeba pomóc w sposób profesjonalny. Sądzimy, że we współpracy z PZPN, stworzymy wielką machinę szkoleniową. Robimy ważny krok. Za 10-15 lat chcemy spełniać nasze marzenia w Lidze Mistrzów i w mistrzostwach świata oraz Europy – mówi Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

ZŁOTE GWIAZDKI PZPN –> zobacz wszystkie szkółki wyróżnione złotymi gwiazdkami PZPN. 

Elana jest w 17% najlepszych szkółek w Polsce i jedną z 5 najlepszych w województwie kujawsko-pomorskim.  Dokładne dane na infografice poniżej.