Mamy to!

POZYTYWNE ZAKOŃCZENIE

Ostatnie tygodnie piłkarskiego roku 2019 dla Elany są niezwykle udane, a w Elblągu żółto-niebiescy nie zwolnili tempa wygrywając 2:0 po bramkach Dominika Sokoła oraz Filipa Kozłowskiego. Spotkanie w Elblągu było piątym z rzędu bez porażki, a kibice z Torunia mogą pierwszy raz w tym sezonie cieszyć się z passy dwóch zwycięstw.

Mecz udanie rozpoczęli gospodarze. Olimpijczycy przez pierwsze 15 minut kontrolowali grę, a Elana była zmuszona grać z kontry, jednakże sytuacja zmieniła się na korzyść podopiecznych Bogusława Pietrzaka i żółto-niebiescy przejęli inicjatywę. W 27. minucie na rzucie rożnym i zamieszaniu które powstało skorzystał Dominik Sokół, który mocnym strzałem z kilku metrów otworzył wynik. Nasza drużyna nie zamierzała poprzestać tylko na jednym trafieniu i do końca pierwszej połowy regularnie odwiedzała pole karne Olimpii. Najlepszą okazję miał Dominik Kościelniak, jednak finezyjny strzał naszego skrzydłowego przeleciał nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy obie drużyny nie kwapiły się do gry i nie widzieliśmy zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Sytuacja zmieniła się w 68. minucie, kiedy to Kordian Górka został sfaulowany przez Bruno Żołędzia z boku boiska i Mariusz Kryszak dobrze dośrodkował piłkę wprost na głowę Filipa Kozłowskiego, który podwyższył wynik na 2:0. Olimpijczycy nie zdołali odpowiedzieć, a ich najgroźniejszą sytuacją był strzał Kuczałka w 94. minucie, lecz dobrym refleksem wykazał się Jakub Knut.

W ten sposób zakończyliśmy rok 2019. Dobra passa spowodowała zbliżenie się do pozycji premiowanych barażami o awans na długość zaledwie dwóch zwycięstw i z optymizmem można wyczekiwać roku 2020.

Olimpia Elbląg 0-2 Elana Toruń
Dominik Sokół 27, Filip Kozłowski 68

Olimpia: 15. Sebastian Madejski – 18. Michał Balewski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Kamil Wenger, 16. Tomasz Sedlewski – 56. Cezary Demianiuk, 6. Bruno Żołądź (70, 17. Dawid Jabłoński), 13. Michał Kuczałek, 21. Ołeksij Prytulak (79, 8. Michał Bednarski), 10. Oskar Ryk (46, 14. Daniel Morys) – 11. Michał Miller (65, 9. Przemysław Brychlik).

Elana: 1. Jakub Knut – 3. Kordian Górka, 37. Michał Bierzało, 2. Wojciech Onsorge, 23. Jan Andrzejewski – 9. Bartosz Machaj, 19. Mariusz Kryszak, 22. Hubert Kisiel (88, 6. Patryk Urbański), 17. Dominik Kościelniak – 15. Filip Kozłowski (90, 68. Kacper Jóźwicki), 97. Dominik Sokół (85, 18. Bartosz Boniecki).