O. Olewiński na ZAMO

Wychowanek Elany Toruń Oliwier Olewiński został powołany przez trenera kadry Polski Bartłomieja Zalewskiego na Zimową Akademię Młodych Orłów (ZAMO). Zawodnik na co dzień trenujący i występujący w drużynie Elana ’06 będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności przed trenerem Zalewskim przez najbliższy tydzień. 

ZAMO to odpowiednik Letniej Akademii Młodych Orłów (LAMO). Projekt LAMO i ZAMO to jedne z flagowych projektów PZPN, które wystartowały w 2014 roku. W pierwszym roku działania projektu zgrupowania odbywały się tylko latem i tylko dla chłopców, a już w następnym sezonie dołączyły do nich dziewczęta i zajęcia w takiej formie odbywają się do dzisiaj. Dwa lata temu do projektu Letniej Akademii, jako uzupełnienie cyklu pracy, dołączyła Zimowa Akademia Młodych Orłów. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja dla chłopców i druga dla dziewcząt, a zgrupowanie odbędzie się ponownie w Bydgoszczy.

Gratulujemy Oliwierowi i cieszymy się, że nasza Akademia będzie miała swojego przedstawiciela na zgrupowaniu dla najzdolniejszych młodych polskich piłkarzy. Trenerem Oliwiera w Elanie jest Sławomir Knera, a wcześniej był nim Łukasz Matys. Gratulacje również dla nich.