Mikołaj Wilczarski trenerem przygotowania fizycznego w Akademii

Akademia Elany zatrudniła trenera przygotowania fizycznego. Nową rolą w Akademii zajmie się Mikołaj Wilczarski. Poprzednio pracował w Chemiku Bydgoszcz na poziomie III i IV ligi oraz zajmował się przygotowaniem motorycznym całej akademii Chemika. Swoją pracę w żółto-niebieskich barwach zacznie 1 lipca. 

Trener Wilczarski ukończył specjalistyczny kurs z zakresu przygotowania motorycznego:

✅ National Certificate in Strenght & Conditioning (NSCS)
✅ Posiada również uprawnienia trenerskie

Zatrudnienie trenera przygotowania fizycznego to kolejny krok w dalszym rozwoju Projektu Akademii MAF. Przygotowanie motoryczne w piłce nożnej odgrywa coraz większe znaczenie i zatrudnienie specjalisty w tym zakresie w Akademiach jest dziś niezbędne.

Dlatego niezmiernie cieszę się że udało się w tym roku mimo bardzo trudnej sytuacji na rynku pracy i wszystkich problemach wynikających z epidemii Covid-19 taką osobę do Akademii zatrudnić. Wierzę, że osoba Mikołaja wniesie bardzo dużo fachowości i podniesie poziom przygotowania motorycznego naszych wychowanków. Co ważne, planując taką osobę chcemy również w niedalekiej przyszłości postawić na obiekcie salkę motoryczną, która zapewni jeszcze lepsze warunki do treningu motorycznego, jak również szybszego powrotu dla zawodników kontuzjowanych – mówi nam Dyrektor Akademii Elany Dariusz Grzegrzółka.