Remis w Kołobrzegu. Elana rozpoczęła ligę

To było już 3. kolejka III ligi, gr. 2, ale dla naszych piłkarzy pierwszy mecz ligowy w sezonie 2020/2021. Kotwica Kołobrzeg w dwóch spotkaniach zdążyła uzbierać już 4 punkty, tymczasem żółto-niebiescy zaczynali od „zera”.

Trener Dariusz Grzegrzółka desygnował do gry jedenastkę: Artur Haluch, Sebastian Rak, Jakub Świeciński, Mariusz Kryszak, Jakub Pawlicki, Jose Plazas Fernandez, Jakub Stawski, Damian Lenkiewicz, Damian Zagórski, Krzysztof Kołodziej, Dominik Pisarek

Doświadczony kapitan zespołu Mariusz Kryszak zagrał na pozycji środkowego obrońcy, co było pewnych zaskoczeniem, ponieważ znamy Mariusza przede wszystkim z występów w drugiej linii. 

Elana w takim składzie zagrała po raz pierwszy i nie była stawiana w roli faworyta tego spotkania. Mimo to żółto-niebiescy poradzili sobie w tym wyjazdowym spotkaniu dobrze. Choć pod koniec pierwszej połowy Kotwica objęła prowadzenie dzięki bramce Bartosza Gęsiora, to nasi zawodnicy szybko odrobili straty. 9 minut po przerwie do siatki trafił Matus Marcin. Więcej goli nie obejrzeliśmy, choć nie zabrakło kontrowersji. W jednej z akcji wydawało się, że Matus Marcin mógł być faulowany w polu karnym przez bramkarza rywali. Sędzia spotkania jednak nie zdecydował się na wskazanie „wapna” i mecz zakończył się podziałem punktów.

Za tydzień Elana zagra pierwsze domowe spotkanie. Rywalem piłkarzy Dariusza Grzegrzółki będzie Nielba Wągrowiec.