Elana zagra z wiceliderem

W niedzielę 6 września 2020 roku o 17.00 Elana Toruń zmierzy się na własnym boisku z Polonią Środa Wielkopolska w ramach 6. kolejki III ligi, gr. 2 sezonu 2020/2021.

Polonia Środa Wielkopolska to rywal dobrze znany kibicom z Torunia. Mecze z tą drużyną zawsze były interesujące i pisały swoją historię. Niektóre z nich pamięta się przez lata. Niestety, nie zawsze były one dla Elany wesołe. To w Środzie Wielkopolskiej w 2014 roku Elana spadła do IV ligi. To tam dwa lata później poniosła porażkę, która też znacznie utrudniła utrzymanie (udało się tylko dzięki wycofaniu się z ligi Pelikana Niechanowo).

W meczach domowych również nie było łatwo, ale tu zwycięstwa się zdarzały. Tak było choćby w 2018 roku, kiedy po bramkach Macieja Stefanowicza i Mariusza Kryszaka żółto-niebiescy wygrali 2-0. Na wyjeździe w tamtych rozgrywkach padł już jednak remis.

W obecnych rozgrywkach Polonia spisuje się rewelacyjnie. Zespół trenera Krzysztofa Kapuścińskiego zaliczył komplet pięciu zwycięstw i razem z Radunią Stężyca przed tą kolejką przewodził w tabeli.

Smaku spotkaniu nadaje fakt, że w drużynie przyjezdnej wystąpi Wojciech Onsorge, do niedawna piłkarz Elany Toruń. 

Niewykluczone, że do czasu spotkania Elana Toruń przeprowadzi jeszcze jeden transfer.