Już w sobotę czeka nas starcie z Bałtykiem Gdynia!

Spotkanie z Bałtykiem Gdynia to z pewnością jedno z najciekawszych meczów Elany Toruń w III lidze. Drużyna z Trójmiasta ma spore aspiracje, chce włączyć się do walki o awans, a w tym roku nie przegrała meczu.

Dotychczas drużyna z Gdyni wygrała pięć spotkań i i dwukrotnie dzieliła się punktami z rywalem. Forma zawodników trenera Jerzego Jastrzębowskiego jest naprawdę wysoka, choć trzeba przyznać, że Bałtyk nie spotkał się jeszcze z rywalem ze ścisłej, ligowej czołówki. Zespół Elany na ten moment jeszcze się dociera i przeplata mecze świetne, tymi gorszymi. W ostatnim meczu po dobrej, lecz nieskuteczniej grze zremisowaliśmy z Pomorzaninem Toruń 0:0. 

W zespole z Trójmiasta należy przede wszystkim zwrócić uwagę na Michała Marczaka. Snajper gości ma już na koncie sześć trafień w sześciu rozegranych przez niego spotkaniach i o jego umiejętnościach przekonali się nasi rywale zza miedzy. W spotkaniu z Pomorzaninem były zawodnik m.in Stali Rzeszów i Gryfa Wejherowo zdobył dwie bramki.

Patrząc na tabelę, faworytem spotkania rozgrywanego na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego jest Bałtyk. Nasi goście zajmują trzecie miejsce, a Elana jest jedenasta, jednakże wciąż do rozegrania pozostaje jeden zaległy mecz. W ostatnich starciach Elany z Bałtykiem w lidze (w sezonie 2017/18) raz górą byli nasi zawodnicy (w Toruniu wygrali 2:0), a raz Bałtyk Gdynia (2:1 w Trójmieście)

Bilety na to spotkanie można zakupić online na stronie www.sportowytorun.pl/elana/ oraz stacjonarnie w kasach biletowych obok lodowiska Tor-Tor. Sprzedaż stacjonarna rozpocznie się 3 godziny przed meczem.

Liczymy na wielkie emocje i bramki dla żółto-niebieskich!

Elana Toruń – Bałtyk Gdynia

Stadion im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu

19.09, godzina 16:00

(fot. archiwum)