Mecz z vice liderem!!!

Już dzisiaj piłkarski piątkowy wieczór w grodzie Kopernika. Żółto-niebiescy pod wodzą Trenera Macieja Kalkowskiego w ostatniej kolejce rundy zasadniczej podejmą na własnym stadionie podopiecznych Trenera Andrzeja Tychowskiego Świt Skolwin. To spotkanie będzie bardzo ciekawym wydarzeniem piłkarskim, gdyż elana, wygrywając z Gwardią Koszalin, zapewniła sobie miejsce w pierwszej ósemce i teraz mecz z vice liderem ligi będzie bardzo dobrą okazją do odrabiania punktów do pierwszych 3 drużyn i włączenie się do walki o ewentualny awans do II ligi.
Świt będzie jednak bardzo wymagającym przeciwnikiem, gdyż w 20 kolejkach zanotowali tylko jedną porażkę i było z obecnym liderem ligi Radunią Stężycą w sierpniu. Po tej porażce na 54 punkty do zdobycia Świt uzbierał 44 oczka.
Goście w zimowej przerwie wzmocnili napad, sprowadzając 27-letniego Radosława Sarelo, który przybył do Świtu z niemieckiego FC Oberlausitz Neugersdorf występującego na poziomie 5 ligi niemieckiej.
W ostatniej kolejce podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego pokonali u siebie Jarote Jarocin 2:0 po bramkach Patryka Baranowskiego i Pawła Krawca.
Nasze spotkanie będzie jedynym meczem ostatniej 21 kolejni przed podziałem na grupy, który nie zostanie rozegrany o godzinie 14 w sobotę. Jest to spowodowane tym, że Pomorzanin Toruń też ostatnią kolejkę rozgrywa na stadionie przy ulicy Bema.
Piłkarskie emocje kibice żółto-niebieskich będą mogli, przeżywać oglądając transmisje na klubowym kanale Youtube pod linkiem: https://youtu.be/11bvORfOz8w