Piątek nie dla nas

W piątkowym spotkaniu zamykającym sezon zasadniczy podopieczni Trenera Macieja Kalkowskiego ulegli wiceliderowi tabel 0:1

Pierwsza połowa nie zapowiadała takiego wyniku, gdyż żółto-niebiescy przeważali nad ekipą z województwa zachodniopomorskiego, tym bardziej że w pierwszych 45 minutach Świt Skolwin nie oddał żadnego celnego strzału na bramkę Artura Halucha. Po naszej stronie było kilka stałych fragmentów gry, które mogły zakończyć się golem, ale ewidentnie zabrakło szczęścia i większej precyzji. Po przerwie podopieczni Trenera Macieja Kalkowskiego wyglądali znowu lepiej niż ich przeciwnik, ale sytuacja skomplikowała się w 59 minucie. Drugą żółtą kartkę po błędzie skutkującą czerwoną otrzymał Łukasz Furtak i ostatnie 30 minut żółto-niebiescy musieli grać w osłabieniu. W 70 minucie rzut wolny wykonał perfekcyjnie rezerwowy Świtu Paweł Krawiec, nie dając Haluchowi szans na udaną interwencję. Elana próbowała odmienić losy spotkania, ale grając w osłabieniu, Świt przejął kontrole nad spotkaniem i żółto-niebiescy musieli uznać wyższość przeciwnika.

Porażka skomplikowała gonitwę za pierwszymi trzema drużynami. Do lidera Raduni Stężyca stracimy 19 punktów.

Najbliższy przeciwnik nie jest jeszcze znany, gdyż teraz liga podzieli się na 2 grupy. Grupę mistrzowską składającą się z 8 drużyn gdzie zostaną rozegrane mecz i rewanż i grupę spadkową składającą się z 14 drużyn gdzie zostanie rozegrany 1 mecz bez rewanżu.

Bramki: Paweł Krawiec (70 minuta)