Piłkarska Środa

Dzisiaj podopieczni Trenera Macieja Kalkowskiego rozpoczynają zmagania w grupie mistrzowskiej III ligi grupy 2. Pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna KP Starogard Gdański prowadzona przez Trenera Pawła Budziwojskiego, która zajmuje 5 miejsce i zgromadziła identyczną liczbę punktów co żółto-niebiescy w liczbie 36 oczek.
Dla obu ekip dzisiejsze spotkanie będzie pierwszym meczem po podziale ligi na 2 grupy. W meczu pomiędzy Elaną a KP Starogard Gdański w sezonie zasadniczym lepsza okazała, się ekipa Starogardu wygrywając u nas 1:2 po bramkach Marcina Warcholaka i Szymona Stosika a bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Matus Marcin.
W zimowym oknie transferowym w drużynie gości pojawiło się 4 nowych zawodników. Jednym z nich jest 30-letni Robert Wesołowski, który dołączył GKS Przodkowo i w sezonie zasadniczym dla obu ekip w 2 spotkaniach zdobył 9 bramek i dołożył 3 asysty. Drugim natomiast jest, znany z występów na ekstraklasowych boiskach napastnik Grzegorz Piesio, który wystąpił 97 spotkaniach, zdobył 9 bramek, dorzucając 11 asyst na poziomie Ekstraklasy. Ponadto tym na poziomie I ligi rozegrał blisko 200 spotkań w takich klubach jak; Znicz Prószków, Dolcan Ząbki czy GKS Katowice. W obecnej kampanii wystąpił w 4 spotkaniach ani razu nie wpisując się na listę strzelców.
W grupie mistrzowskiej wraz z Elaną występuje 8 zespołów, rozgrywany będzie mecz i rewanż, czyli w sumie 14 kolejek, w których do zdobycia będzie 42 punkty.
Do liderującej Radunii Stężycy tracimy na obecny moment 19 punktów wiec, dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe.
Piłkarskie emocje kibice żółto-niebieskich będą mogli, przeżywać oglądając transmisje na klubowym kanale Youtube pod linkiem: https://youtu.be/MHfqPHcWVM0