Środa nie dla nas

W środowym spotkaniu otwierającym zmagania w grupie mistrzowskiej podopieczni Trenera Macieja Kalkowskiego ulegli drużynie KP Starogard Gdański 1:0 po bramce w 68 minucie Roberta Wesołowskiego.

Po rozpoczęciu spotkania już w pierwszej minucie doszło do niebezpiecznej sytuacji w polu karnym, sytuację drużyny ze Starogardu zmarnował Grzegorz Piesio. Do kolejnej sytuacji bramkowej dla gości doszło chwilę później, jednak dzięki pewnej interwencji Dawida Kuchnickiego udało się wybronić strzał. Pierwszą sytuacją dla zdobycia bramki dla żółto-niebieskich popisał się Pawlicki, jednak nieprecyzyjne wykończenie przez niego strzału sprawiło, że piłka minęła bramkę.

Kolejna okazja dla Elany na strzelenie bramki pojawiła się w 26 minucie meczu, kiedy goście nie upilnowali pola karnego, jednak torunianie nie wykorzystali okazji. Szansę na gola z rzutu wolnego miała drużyna KP Starogard, gdy w światło bramki uderzył Marcin Warcholak, jednak strzał obronił jeden z zawodników Elany. Drużyna ze Starogardu prezentowała bardzo dobrą obronę, przez którą gospodarze nie mogli się przebić. Dopiero po czasie torunianie zaczęli częściej pojawiać się na lewej stronie boiska. 10 minut przed końcem pierwszej połowy meczu gospodarzom nie udało się wykorzystać strzału z rzutu rożnego. Po 45 minutach pierwszej połowy Elana Toruń remisowała z KP Starogard Gdański 0:0.

W drugiej części gry, po stracie piłki przez Elanę goście mieli szansę na strzelenie gola. Piłkę przechwycił Wesołowski, podał do Sosnowskiego, ale jego trafienie wybił zawodnik gospodarzy. Dobijał jeszcze Mrozik, ale nieskutecznie i ostatecznie zakończyło się bez bramki. Dopiero w  68 minucie KP Starogard objął prowadzenie po celnym trafieniu Roberta Wesołowskiego. Żółto-niebiescy miała szansę wyrównać wynik spotkania, ale nieprzemyślanym strzałem wykazał się Plazas, który nie rozejrzał się i nie podał piłki, żadnemu z kolegów. Po stracie bramki Elana nie potrafiła stworzyć skutecznej sytuacji bramkowej, która zmieniłaby wynik spotkania. Dopiero w 88 minucie gospodarze mieli idealną sytuację do strzelenia bramki, jednak defensywa zespołu ze Starogardu nie pozwoliła na strzelenie gola na remis.

Do groźnej sytuacji dopuścił w końcówce Kowalski, który pozwolił drużynie gości na szarżę na własną bramkę, jednak szczęśliwie Kuchnicki wybronił sytuację.

Ostatecznie Elana Toruń poniosła 6 porażkę w tym sezonie.

Składy:

Elana Toruń: Dawid Kuchnicki, Esteban Munoz Nogales, Jakub Pawlicki, Aleksander Kowalski, Damian Lenkiewicz, Jakub Świeciński, Kacper Jóźwicki (73’ Sebastian Rak), Matus Marcin, Filip Wienczek (65’ Hubert Antkowiak), Michał Szczyrba (61’ Jose Fransisco Plazas Fernandez), Dominik Pisarek (65’ Wojciech Pisarek).

KP Starogard Gdański: Patryk Kotłowski, Kamil Sylwestrzak (86’ Bernard Powszuk), Michał Wohlert (71’ Daniel Górski), Robert Wesołowski, Bartosz Kuźniarski, Marcin Warcholak, Filip Sosnowski, Oskar Bohm (64’ Konrad Kleinschmidt), Jakub Mrozik, Grzegorz Piesio (12’ Łukasz Kowalski), Arkadiusz Korpalski.