Gramy dalej

W środowym spotkaniu w ramach 1/4 Okręgowego Pucharu Polski, podopieczni Trenera Macieja Kalkowskiego pokonali na wyjeździe Unię Solec Kujawski 3:0 i dzięki temu awansowali do półfinału.

Przed spotkaniem zapowiadało się, że na co dzień występująca w klasie okręgowej Unia będzie łatwiejszym przeciwnikiem, ale postawiła bardzo trudne warunki.

Pierwsza połowa wyglądała głównie na grze w środkowej części boiska, sytuacje bramkowe mieli zarówno gospodarze, jak i goście, ale dobra postawa bramkarzy i brak lepszej celności spowodował, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Druga połowa z początku zapowiadała się podobnie jak pierwsza część spotkania. Akcje jednych i drugich, w których brakowało ostatniego podania albo skuteczności.

Dopiero w 60 minucie po stałym fragmencie gry Aleksander Kowalski umieścił piłkę w bramce i Elana prowadziła 1:0

Stracona bramka nie zabrała skrzydeł Unii, dalej grali dobry football i stwarzali groźne sytuacje na bramkę Artura Halucha.

80 minuta i wbrew przebiegowi gry od zdobycia bramki przez Kowalskiego, Sebastian Rak trafia do bramki i żółto-niebiescy prowadzą już 2:0.

W 85 minucie Jakub Świeciński, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie, otrzymał 2 żółtą kartkę, co w konsekwencji dało mu czerwoną, i ostatnie 5 minut Elana musiała grać w 10.

89 minuta i zawodnik Unii podobnie jak Jakub Świeciński dostaje czerwoną kartkę, i ostatnie minuty obie ekipy grają w 10.

Ostatnią bramkę w spotkaniu dla żółto-niebieskich w 90+5 minucie zdobył grający z nr 9 Hubert Antkowiak.

Wygrana sprawia, że podopieczni Macieja Kalkowskiego mają coraz większą możliwość wygrać Okręgowy Puchar, co w nowym sezonie pozwoli nam grać w Pucharze na poziomie centralnym od rundy wstępnej.

Kolejnym spotkaniem Elany tym razem w ramach III ligi Grupy 2 będzie sobotnie spotkanie z Bałtykiem Gdynia, które rozegramy na stadionie miejskim przy ulicy Bema o godzinie 14:00.