Emocjonująca końcówka

W 3 kolejce grupy mistrzowskiej podopieczni Trenera Macieja Kalkowskiego zwyciężyli na własnym stadionie 2:0, gdzie ich przeciwnikiem była drużyna Bałtyku Gdynia.

Przebieg pierwszej połowy można określić jako nudną grę, gdzie lekką przewagę mieli żółto-niebiescy. Dla nas strzały oddawał Hubert Antkowiak, ale piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Podobnie Wojciech Pisarek, tylko że on za długo zbierał się do oddania strzału i obrońca Bałtyku przejął futbolówkę. Na początku drugiej połowie i po zmianach w drużynie Jerzego Jastrzębskiego gra wyrównała się do tego stopnia, że nikt nie przeważał. Jednakże z każdą kolejną upływającą minutą Bałtyk bronił coraz niżej, dając miejsce naszym zawodnikom na zrobienie akcji i w 85. minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Jose Plazasa, Damian Lenkiewicz pokonał strzałem głową Bartkowiaka. W 90 minucie Hubert Antkowiak dopełnił formalności i przypieczętował 3 pkt dla Elany po przerzuceniu piłki nad bramkarzem i wykończeniu akcji z bliskiej odległości.