Podział punktów w Stargardzie

W sobotnim spotkaniu w ramach 8. kolejki grupy mistrzowskiej 3. ligi gr.2 podopieczni Trenera Piotra Kieruzela zremisowali 1:1 na wyjeździe przeciwko drużynie KP Starogard Gdański. Dla Trenera Kieruzela był to pierwszy mecz w roli pierwszego szkoleniowca żółto-niebieskich.

Pierwsza połowa spotkania to przewaga gospodarzy. Już na samym początku spotkania zawodnik gospodarzy Bartosz Kuźniarski oddał groźny strzał, który na szczęście żółto-niebieskich przeleciał nad poprzeczką. W 22 minucie faul w polu karnym i sędzia wskazał „na wapno” dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł poszkodowany Robert Wesołowski, lecz Dawid Kuchnicki obronił jego strzał. Do przerwy wynik 0:0.

Druga połowa to przysłowiowe wymiany ciosów między jednymi a drugimi. Stwarzane groźne sytuacje podbramkowe spowodowały błąd w naszej defensywie i zagranie ręka w polu karnym przez zawodnika żółto-niebieskich. Sędzia w tej sytuacji podyktował 2 rzut karny. Tym razem Dawid Kuchnicki, choć wyczuł gdzie będzie strzelał Filip Sosnowski, jego strzał okazał się jednak skuteczny i gospodarze wyszli na prowadzenie 1:0. To jednak nie podcięło skrzydeł podopiecznym Piotra Kieruzela.

Po strzale z rzutu wolnego bramkarz gospodarzy Patryk Kotłowski sparował piłkę na słupek, która wyszła w pole gry i trafiła pod nogi Aleksandra Kowalskiego, który z bliska zdobył bramkę dla Elany. W ostatnich minutach spotkania nasza drużyna przejęła inicjatywę i próbowała zdobyć gola, który dałby zwycięstwo. Zabrakło jednak skuteczności i odrobiny szczęścia. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów.

Ten jeden punkt dopisany do konta nie zmienił sytuacji żółto-niebieskich w tabeli. Z dorobkiem 46 punktów dalej plasujemy się na 5 miejscu, ze stratą 3 oczek do KP Starogardu Gdańskiego i mając 5 punktów przewagi nad 6 w tabeli Bałtykiem Gdynią.

Przed kolejnym ligowym spotkaniem, Elana w środę 26 maja o godzinie 16:00 rozegra mecz w ramach 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem żółto-niebieskich będzie ekipa Unii Janikowo.