Wysoka wygrana w Gdynii

Żółto-niebiescy w ramach 10 kolejki grupy mistrzowskiej 3 ligi grupy 2 wygrali na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia 3:0 po dwóch bramkach Huberta Antkowiaka i jednej bramki z rzutu karnego Mariusza Kryszaka. Jest to 2 wysokie zwycięstwo z rzędu. W tym meczu zadebiutował również wychowanek naszej Akademii Kacper Jarzec (rocznik 2005).

W początkowej fazie meczu gospodarze starali się naciskać żółto-niebieskich i jak najszybciej zdobyć bramkę. Tyle że po za kilkoma dośrodkowaniami przed bramkę Artura Halucha zbyt wiele w ofensywnie nie zdziałali.

Po kwadransie gry do głosu doszli torunianie. W 16 minucie po nierozwadze i niefrasobliwości defensywy Bałtyku Hubert Antkowiak kierował piłkę do bramki przy krótkim słupku i prowadziliśmy już 1:0. Po strzale nabraliśmy wiatru w żagle i przejęliśmy kontrole nad spotkaniem, ale dobra postawa goalkeepera gospodarzy sprawiły, że do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie podopieczni trenera Jerzego Jastrzębowskiego rozpoczęli grę w bardziej ofensywnym ustawieniu. Bardzo groźna sytuacje miał obrońca Bałtyku Igor Biedrzycki, który strzałem głową skierował piłkę w stronę bramki, ale na szczęście Halucha minimalnie minęła bramkę.

Mówią, że niewykorzystane sytuację lubią się mścić. Błąd w polu karnym defensywy gospodarzy i sędzia wskazuje na jedenasty metr. Do egzekucji podchodzi Mariusz Kryszak, który nie dał szans Michałowi Bartkowiakowi i prowadziliśmy 2:0. Po tej sytuacji gospodarze byli mniej aktywni pod bramką Halucha oprócz jednego zawodnika. Igor Jankowski nie chciał dać za wygraną i strzelić bramkę kontaktową oddał kilka groźnych strzałów na bramkę Artura, ale te bardzo debrze wyłapywał i wybijał. W samej końcówce spotkania zwycięstwo strzelając 2 bramkę w meczu, przypieczętował Hubert Antkowiak, który wykorzystał złe ustawienie Michała Bartkowiaka. Na ostatnie parę minut zadebiutował w seniorskiej piłce wychowanek Akademii Elany Toruń Kacper Jarzec (rocznik 2005).
Po wygranej Elana umocniła się na piątym miejscu w ligowej tabeli, mając 11 punktów przewagi nad Bałtykiem Gdynia, która zajmuje 6 lokatę, i 3 punkty straty do KP Starogard Gdański piastujący 4 lokatę. Kolejnym rywalem ligowym żółto-niebieskich będzie niedzielne spotkanie z liderem tabeli Radunią Stężyca. Liczymy na emocjonujący dzień, pamiętając ostatnie spotkanie z Radunią, gdzie do 90 minuty przegrywaliśmy 0:3, by w doliczonym czasie gry doprowadzić do remisu. Start spotkania o godzinie 14:00.