Ostatni ligowy wyjazd na plus

 

Żółto-niebiescy na ostatnim wyjeździe w sezonie 2020/2021 III ligi grupy drugiej pokonali w Kołbaskowie rezerwy Pogoni Szczecin 3-2.

Piłkarze rezerw ”Dumy Pomorza” inaczej nazywani Granatowo-bordowi do środowego spotkania przystąpili w eksperymentalnym ustawieniu. Największą zmianą było pojawienie się 2 skrzydłowych w środku pola Mateusz Rościszewski i Borys Jałoszyński oraz napastnika, Bartosz Krzysztofek.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych minutach stworzyli dwie dogodne sytuacje na otwarcie wyniku. Minimalnie niecelnie uderzył Bartosz Krzysztofek po dośrodkowaniu Jakuba Lisa. W bardzo podobnej sytuacji do poprzedniej znalazł się tym razem Oliver Martyn, lecz i on nie znalazł drogi do bramki Dawida Kuchnickiego.

Po początkowej dominacji Portowców żółto-niebiescy szybko ukarali gospodarzy za brak skuteczności przy strzałach na bramkę. Sebastian Rak po szybkim kontrataku sam na sam pewnym uderzeniem wyprowadził nas na prowadzenie. Ta bramka nie podcięła jednak skrzydeł gospodarzom i jeszcze przerwą wyszli na prowadzenie. Najpierw Dawida Kuchnickiego pokonał Bartosz Krzysztofek, a chwile przed zejściem do szatki przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Bartosz Ława.

Na drugą część spotkanie podopieczni Trenera Piotra Kieruzela wyszli zdeterminowani, by odmienić losy meczu. Im coraz więcej czasu upływało, to gra gospodarzy stawała się coraz bardziej nerwowa. Ukuć bramkarza gospodarzy Marcela Mendesa-Dudzińskigo zdołał drugi raz w tym spotkaniu Sebastian Rak, który najlepiej odnalazł się w polu karnym i płaskim strzałem po dośrodkowaniu rzutu rożnego skierował piłkę do bramki. W doliczonym już czasie gry natomiast Rak asystował przy bramce Filipa Wienczka, który chwile wcześniej pojawił się na murawie, ta bramka zapewniła żółto-niebieskim zwycięstwo w ostatnim ligowym wyjeździe w tym sezonie.

Przed Elaną pozostały jeszcze 2 spotkania w sezonie 2020/2021:

– pierwszym będzie ostatni mecz ligowy, który rozegramy w Toruniu z Polonią Środa Wielkopolska w sobotę 19 czerwca o godzinie 14:00.

– A tydzień później 26 czerwca mecz finałowy Okręgowego Pucharu Polski, który zagramy z Włocłavią Włocławek na stadionie we Włocławku. Start spotkania o godzinie 18:00.