Remis w ostatnim ligowym meczu sezonu

Podopieczni Trenera Piotra Kieruzela w ramach ostatniej kolejki sezonu ligowego zremisowali u siebie z Polonia Środa Wielkopolska 1:1 po bramach Kacpra Nowaka i Damiana Lenkiewicza.

Pierwsza część spotkania nie należała za bardzo do ciekawych dużo gry w środku pola i mało akcji podbramkowych. Groźna sytuacje stworzył Maksym Niemiec, który dośrodkował dobrą piłkę, lecz doświadczony zawodnik gości Luis Henriquez wybił piłkę z pola karnego. W 24 minucie niestety to goście cieszyli się ze zdobytej bramki. Kacper Nowak strzałem z narożnika pola karnego nie dał szans Dawidowi Kuchnickiemu i na tablicy było 0:1. Jeszcze przed końcem pierwszej części spotkania bramce Janczara zagroził Niemiec, lecz jego strzał okazał się niecelny. Do przerwy wynik 0:1 dla gości.

W drugiej części spotkania żółto-niebiescy starali się doprowadzić do wyrównania, jednak że ataki gospodarzy wyglądały trochę nieporadnie. Polonia Środa Wielkopolska z każdą ubywającą minutą była bliżej do odniesienia zwycięstwa. 84 minuta rzut wolny, który na bramkę pewnie zamienił Damian Lenkiewicz i wynik na tablicy wyników pokazywał 1:1. W 89 minucie akcja Kacpra Jarzec i Huberta Antkowiaka mogła zakończyć się bramką, lecz zabrakło szybszej decyzji, by zdobyć gola na wagę zwycięstwa. Elana Toruń tym remisem z dorobkiem 56 punktów kończy sezon na 5 lokacie.

Przed żółto-niebieskimi został jeszcze ostatni najważniejszy mecz w tym sezonie. W sobotę 26 czerwca o godzinie 18:00 we Włocławku podopieczni Trenera Piotra Kieruzela zagrają z Włocławią Włocławek w finale o Okręgowy Puchar Polski. Który 74855zwycięzcy da możliwość w przyszłym sezonie udziału w Pucharze Polski na poziomie centralnym.