tag

Social Media

1 miesiąc temu

Kolejne 3 ważne punkty dopisane do konta !!!

Żółto niebiescy w dziewiątej kolejce III ligi grupy 2 pokonali na wyjeździe miejscową Jarotę Jarocin 2:1

Po zeszłotygodniowych derbach z Zawiszą Bydgoszcz, które zakończyły się remisem 2:2, przyszedł czas na kolejne wyzwanie. Podopieczni trenera Piotra Kieruzela musieli się zmierzyć z wymagającą Jarotą Jarocin. W kadrze Jaroty z ostatniego meczu zabrakło Krzysztofa Bartoszaka, przez co trener gospodarzy na ten mecz musiał zmienić ustawienie. Pierwszą groźną sytuację mieli gospodarze, w 6 minucie spotkania Dawid Kuchnicki obronił strzał głową Mateusza Dunaja. Po tej sytuacji gra bardzo się ustabilizowała. Jedna i druga strona próbowały budować akcję ofensywne, tylko bez żadnego efektu. Gdy już kibicom wydawało się, że pierwsza połowa spotkania zakończy się bezbramkowym remisem, bardzo poważny błąd Szymona Komendzińskiego wykorzystał Dominik Pisarek, który technicznym strzałem po ziemi pokonał Sebastiana Lorka.

W drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli piłkarze Jaroty, którzy chcieli doprowadzić do remisu. Groźne sytuację mieli Rafał Rzepka i Mateusz Dunaj, lecz dobra postawa defensywy sprawiła, że Elana dalej prowadziła jedną bramką. Ten stan rzeczy trwał do 69 minuty, gdy lewą stroną boiska szybki kontratak przeprowadził Paweł Karbowiński, dośrodkowując futbolówkę, do której dopadł Kamil Włodyka i ulokował ją w siatce. Niestety na drugą bramkę szybko odpowiedzieli gospodarze po podyktowaniu rzutu karnego, który wykorzystał Kacper Szymankiewicz. 10 minut później ten sam zawodnik musiał opuścić boisko po otrzymaniu drugiej żółtej kartki. Ostanie minuty żółto-niebiescy grali w przewadze. Bardzo dobrą sytuację miał jeszcze Dominik Pisarek, który w sytuacji sam na sam mógł zamknąć wynik spotkania. Niestety bramkarz dobrze wyczuł kierunek strzału i wybił piłkę na rożny. Sędzia gwiżdże po raz ostatni i Elana Toruń zdobywa bardzo ważne 3 pkt.

Kolejnym spotkaniem żółto-niebieskich będzie sobotnie spotkanie z Sokołem Kleczew o godzinie 15 na stadionie miejskim przy ul. Bema. Już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków. Pokażmy naszym zawodnikom, że zawsze z nimi jesteśmy !!

Jarota Jarocin – Elana Toruń 1:2 (0:1)

0:1 – Dominik Pisarek (38’)

0:2 – Kamil Włodyka (69’)

1:2 – Kacper Szymankiewicz (71’)

Elana Toruń: Dawid Kuchnicki, Damian Lenkiewicz (16’ - Jakub Pawlicki), Aleksander Kowalski, Esteban Munoz Nogales, Paweł Karbowiński, Jakub Stawski, Jakub Świeciński, Kamil Włodyka, Maksym Niemiec (60’ - Seweryn Dybizbański), Dominik Pisarek, Łukasz Witucki (46’ - Michał Szczyrba).